WWE RPG
RPG'mize hemen başlamak için üye olunuz.
WWE RPG
RPG'mize hemen başlamak için üye olunuz.
WWE RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WWE RPG

Arda Kopuz kuruluşudur...

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Survivor Series Tam Makale

4 posters
YazarMesaj
The Retired Champion
Admin
Admin
The Retired Champion

Rep Gücü : 1689
Rep Puanı : 28

Survivor Series Tam Makale Empty
MesajKonu: Survivor Series Tam Makale   Survivor Series Tam Makale EmptyPaz Kas. 21, 2010 1:04 am

Gece gece hepiniz uyurken şöyle bir kafamı yorup bir makale yazayım dedim.Sabah size okuyacak birşey çıksın.Lütfen emeğe saygı gösterin yazmam 1 saatimi aldı.

Intercontinental Championship
Survivor Series Tam Makale 16331452
İlk olarak değerlendirmeye Intercontinental kemeri maçıyla başlamak istiyorum. Normalde Survivor Series’te gerek geleneksel tag team maçları, gerek maç sayısının az tutulması sebebiyle IC veya US kemeri maçları izleyemezdik. Fakat şükür ki, NXT varmış. NXT 2. sezon kazananı Kaval ta ki düne kadar bir galibiyet bile alamamıştı. Ancak dün IC şampiyonu Dolph Ziggler’i yendi ve SD’da büyük bir galibiyet aldı. Bu galibiyetinin ardından Kaval, NXT’yi kazanmanın ödülü olarak aldığı istediği bir PPV’da kemer maçı yapma hakkını Ziggler’in IC kemeri için Survivor Series’te kullanacağını söyledi. Gecenin önemli maçlarından biri olacak. Şahsen, Kaval’ı destekleyeceğim. WWE, NXT şovu ile oluşturduğu genç yetenek yetiştirme olayını ancak bu şekilde bir üst seviyeye taşır. Survivor Series WWE’nin en önemli 4 PPV’su arasında yer alıyor. Böylesine genç yeteneklere, bu tip bir PPV’da şans vermek hem o güreşçi için bir artı hem de WWE’nin geleceği için olumlu bir hamledir. Ben diyorum ki, WWE kemeri Kaval’a versin, Ziggler’in de kemer devri bitsin. Artık Vickie Guerrero’da onu aldatacak adam arasın.
Tag Team Championship
Survivor Series Tam Makale 16308986
Tag Team maçına geçelim. Bu maç ayarlandığından beri, sürekli iddia ediyorum. WWE bu maçı boşuna ayarlamadı diye. Tag Team şampiyonları Justin ve geçen Pazartesi yapılan Old School RAW şovunda No. 1 Contender olan Santino ve Kozlov takımı ile karşılaşacaklar. Aslında maçın detaylarına girmeden, üstü kapalı baktığımızda Justin ve Heath’in büyük bir üstünlüğü var. Justin Gabriel ve Heath Slater Nexus’un en önemli üyelerinden ikisi. Şuan Nexus’ta bulunan kemerlerin sahipleri onlar. Kemeri kendi takım arkadaşları David Otunga ve John Cena’dan kazandılar. Kemerler için adaylara gelirsek aslında WWE’nin uzun bir süredir hem Jobber hem de eğlendirici olarak kullandığı iki adam var. Santino son dönemde Sheamus ile rekabete girdi. Aslında herkes, Sheamus neden burada diye sorarken ben bu durumu mantıklı buldum. Bu konuya sonra değineceğim. Maça gelirsek .. dediğim gibi bu maç Justin ve Heath’in gerçekten iyi bir şampiyon olduklarını kanıtlamak için bir maç değil. Bu maçta bir şeyler olacak gibi. Ben Santino ve Kozlov’u da yeni tag şampiyonu olmaları konusunda şanslı görüyorum.
Divas Championship
Survivor Series Tam Makale 16180632
Divas kemeri Survivor Series’te bu kez farklı bir formatta ortaya konacak. 2 PPV’dur rekabetlerini devam ettiren Hart ailesi üyesi Natalya ile WWE’nin en başarılı 2 kadını Layla ve Michelle McCool 2 on 1 handicap maçında karşılaşacaklar. Tornado kuralları altında olmayacağını düşünüyorum. Eğer böyle olursa açıkça ki saçma olacak. Kemerleri birleştirdikten sonra beklediğim gibi bir feud çıkmazına girdiler. 2 PPV’da korkunç derecede sıkıcı maçlar izledik. Ancak bu Survivor Series. Ben bu sefer iyi bir şeyler bekliyorum. Kim kazanır dersek, bana kalırsa Lay Cool kemeri korusun. WWE üzerinde şuanki en başarılı 2 diva için kemerden ayrı kalmak kötü olacaktır. Ancak Natalya’nın da oldukça şansı var. Hart ailesini bir ihtimal Divas kemerlerini getirebilir.
Sheamus vs John Morrison
Survivor Series Tam Makale 16289856
Sheamus vs Morrison deyince aklıma birkaç ay önce yaptıkları Falls Count Anywhere maçı geliyor. Gerçekten çok iyi bir maçtı. Maçtan sonra Chris Jericho’da dahil olmak üzere birçok WWE süperstarı ‘’ orada gelecek vardı’’ diyordu. Gerçekten çok iyi bir iş başarmıştı bu ikili. Aradan aylar geçti, Sheamus WWE kemerini kaybetti. Ancak aralarında oldukça sıra dışı bir rekabet başladı. Bir tarafta atletikliği ile izleyenleri büyüleyen John Morrison bir tarafta ilk yılında 2 kez ana kemere sahip olmuş, The Celtic Warrior Sheamus var. Ben yine harika bir maç bekliyorum. Survivor Series gibi önemli bir PPV’da bu iki ismin çıkaracağı iş çok önemli. WWE Morrison’ı belki de Miz’e göre çok göz ardı etti. Aslında bu saklanamaz bir gerçek. Ancak artık onlarda yavaş yavaş Morrison’ın üstüne gitmeye başladılar. Sheamus ise neredeyse tüm yılı ME seviyesinde geçirdi. John Cena, Triple H, Randy Orton gibi geleceğin HOF’ları ile harika maçlar çıkardı ve kemerler kazandı. Sheamus düşünce herkes ne oluyor ya? Dedi. Aslında ben bunu normal karşıladım. Sheamus’u dinlenmeye aldıklarını düşünüyorum. Büyük ihtimal kendisi de zorlandı. İlk yıldan bu kadar baskıya. Mantıklı buldum. WWE iyi bir hamle yaptı. Sheamus için zaten önünde uzun bir gelecek var. Peki bu maça gelirsek .. Aslında hangi güreşçiyi desteklesem bilemiyorum. İki tarafı da dikkatle izleyeceğim. Benim için kazanandan çok ne başardıkları önemli. Kazanan? Derseniz .. Sheamus bana biraz daha yakın gibi geliyor. Umarım iyi iş çıkarırılar.
Traditional Survivor Series Tag Team Elimination Match:
Survivor Series Tam Makale 16308388
Neyse ki WWE akıl etti ve artık bıkkınlık gelen Rey Mysterio vs Alberto Del Rio rekabetini bu PPV’da bitirmeye karar verdi. Takımlara bir göz atalım. Rey Mysterio’nun takımında ilk olarak Big Show gözümüze çarpıyor. Yok edici bir dev. Eski dünya şampiyonu. Sayısız özellik. Aslında orada Big Show’u görünce insan bir geri çekiliyor. MVP .. Aylardır arka plana itilen MVP bu kez bir PPV’da kendine yer buldu. Şükür Tanrım. Kendi evi Miami’de olmasa belki de bu bile zor olacaktı. Neyse, diğer bir isim. Kofi Kingston. Atletik yeteneği ile iyi bir seçim. Başarılı bir maç çıkaracaktır. Chris Masters. Aslında beklemiyordum bunu. Ama iyi oldu. Kendisi açısından. Adeta unutulan bir adam için iyi bir fırsat olacak bu PPV. Alberto’nun takımına bir bakalım. Tyler Reks. WWE’ye yeni katılmasına rağmen ilk 2 PPV’da yer aldı. Açıkçası ne kadar karakterinden hoşlanmasam da geleceği açık. Drew McIntrye. Chosen One. Fazla bir söze gerek yok. Takım için çok iyi bir seçim. Dashing Cody Rhodes, dün geceki Battle Royal’de ilk sırada elenince ne oluyoruz demedim değil. Ancak yine de bu maç için güzel bir seçim olacak gibi. Son olarak ta Jack Swagger. Bu maçta en heyecanla izleyeceğim isimlerden biri. WWE’de ring hareketlerinden büyük zevk aldığım ve merakla izlediğim nadir güreşçilerden biri. Umarım bu maçta başarılı olur. Kurallar gayet açık. Takımın sona kalan isimleri ‘’ Survivor’’ olur. Peki kim kazanır? Zor soru. Rey ile Alberto arasındaki rekabet burada bitecektir. WWE daha da kasmaz. Ben Rey’in takımının kazanacağını düşünüyorum. Ancak WWE Alberto’ya hala push verelim diyorsa o zaman Del Rio’nun takımı kazanabilir. Sona kim kalır derseniz, ben Rey Mysterio ve Big Show’u en sağlam aday olarak görüyorum. MVP evi diye bir kıyak geçerler mi? Sanmam. Güzel bir maç olması dileği ile.
World Heavyweight Championship
Survivor Series Tam Makale 16147594
Dünya Ağırsiklet kemerini ortaya koymak için harika bir maç. Bana göre promo konusunda çok başarılı ancak maç konusunda çok yetersiz kalan Undertaker vs Kane rekabetinden sonra Ultimate Oppurtunist’i devreye sokmak çok mantıklı olacak. Promo’larda kim üstün geldi diye baktığımızda cevap rahatlıkla Edge olacak. Aslında bir ara korktum. Orton gibi mi olacak? Dedim. Her hafta spear. Ancak bir duraksama geldi ve rahatladım. Şimdi Survivor Series’e odaklanabiliriz. Edge’in Paul Bearer’ı kaçırması harika bir senaryo oldu. Bu maça hayal edemeyeceğimiz kadar renk katacak.. Kane belkide gücünü kaybetmiş olacak. Ancak eminim ki Big Red Monster intikam ateşiyle yanıp tutuşacak. Kane’in Edge’i satıp Otunga’yı Nexus’ta tutması gerçekten senaryoya iyi bir yön verdi. Peki bu maçta ne olacak? İşte asıl nokta. Kane artık ikinci baharın sonlarına gelirken, yıllardır beklediği fırsatı yakaladı ve bir ana kemer almayı başardı. WWE nihayet onun eline de bir ana kemer vermeyi bildi. Bu şampiyonluk devri uzun bir süredir devam ediyor. Kane kemeri Temmuz ayından beri elinde tutuyor. Edge ise SD’a draft olduktan sonra harika işler başardı. SD’a kupayı getirdi. Birçok yıldızı yendi ve WHC için No. 1 Contender oldu. Hiç şüphesiz ki harika bir dönem geçiriyor. Şüphe etmediğim bir şey daha varsa WWE’nin bu maça iyi bir senaryo hazırlayacağıdır. WWE’den iyi bir iş bekliyorum bu maçta. Kim bilir .. belki maç sırasında Taker'ın sakatlığına rağmen taker görünmeden bir gong duyabiliriz ve gong'dan sonra Kane yerde kalabilir.
WWE Championship
Survivor Series Tam Makale 16112326
Aslında Cena or Fired ? konumda düşüncelerimi açıkca belirttim ama burdada belirtmek istiyorum.Promolarda sürekli Cenanın eski maçlarının gösterilmesi maça daha çok heyecan katıyor.Aylardan sonra ilk defa bir WWE Championship maçından zevk alacağım.Tahmin için çok ters bir maç olacak. Tahmin yapamayacak duruma geldim. Wade Barrett WWE’nin Haziran ayından beri bu seviyeye hazırladığı bir yıldızdı. Nexus’un liderliğini başarıyla yerine getirince bu noktaya geldi. Sıkı çalıştı, pes etmedi ve hakkını aldı. Şimdi WWE kemeri için aday. Hem de birçok şansı var. Diğer tarafta Randy Orton. Kötü çocuğu oynamayı bırakıp face turn yapınca, aldığı push inanılmaz bir biçimde attı. Ne zaman ne zaman derken nihayetinde 6- Pack Challange’da WWE kemerini kazanmayı başardı. Şuanda WWE’nin tepesinde Orton var. Peki, Bragging Rights’taki ME maçından sonra bu PPV’da ne olacak? O lanet geceyi hatırlatmayın bana ama yinede söylemek istiyorum. Geçen PPV’daki lanet ME tam bir fiyaskoydu. Olsun geçmiş, geçmiştir. Şimdi özel hakem John Cena. Cena bir karar vermek zorunda. Kemeri Barrett’a verirse Nexus’tan ayrılacak ve serbest kalacak ancak diğer taraftan tüm hayranları hatta Randy Orton’ı bile hayal kırıklığına uğratacak. Diğer yönden kemeri Orton’a verirse hala herkes onu sevecek ama artık onu göremeyecekler. Çünkü Wade Barrett maçı kazanamazsa Cena kovulacak. İşte alın size karmaşa. Çıkın çıkabilirseniz. WWE’nin belkide son yıllarda düzenlediği en karmaşık ME’lardan biri. Aaa tabi unutuyordum. Çok Awesome bir durum. Awesome demişken. Miz’i ve MITB çantasını hatırlayanınız var mı? Miz bu PPV için bir maça ayarlanmadı. Neden olmasın? Diye soruyor insan. Belkide Survivor Series’te birden fazla şampiyon görebiliriz.

Okuduğunuz için teşekkürler.
WWE's Animal
Kor General
Kor General

Rep Gücü : 468
Rep Puanı : 3

MesajKonu: Geri: Survivor Series Tam Makale   Survivor Series Tam Makale EmptyPaz Kas. 21, 2010 8:57 am

+ Rep kanka süper yazmışsın.
The Awesome Champ
Admin
Admin

Rep Gücü : 732
Rep Puanı : 3

MesajKonu: Geri: Survivor Series Tam Makale   Survivor Series Tam Makale EmptyPaz Kas. 21, 2010 8:57 am

+ Bryan vs Dibiase.
https://wwerpg.yetkin-forum.com
The Game
Co Admin
Co Admin
The Game

Rep Gücü : 469
Rep Puanı : 2

MesajKonu: Geri: Survivor Series Tam Makale   Survivor Series Tam Makale EmptyPaz Kas. 21, 2010 9:49 am

+Rep
The Retired Champion
Admin
Admin
The Retired Champion

Rep Gücü : 1689
Rep Puanı : 28

MesajKonu: Geri: Survivor Series Tam Makale   Survivor Series Tam Makale EmptyPaz Kas. 21, 2010 9:58 am

Awesome One demiş ki:
+ Bryan vs Dibiase.

Unuttum Onu

Survivor Series Tam Makale
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Survivor Series 1 maç sonucu
» Survivor Series Sonuçları
» Survivor Series Sonuçları
» WWE Survivor Series | İzleme Linki
» Survival Series Offical Promo